psychologist image

Deimantas Zinkevičius

Lietuvių

Probleme

Depression

Stimmungsschwankungen

Persönlichkeitsstörungen

Ängstlichkeit

Einsamkeit

Stress

Selbstwertgefühl

Was hat Sie dazu gebracht, Psychologe zu werden?

Psichologo profesiją pasirinkau vedimas noro įgyti giluminį supratimą apie žmogų ir jo psichikoje vykstančius procesus. Be to, šioje profesijoje atsiverianti galimybė ne tik nagrinėti save, bet ir padėti kenčiančiam, tikiu, įprasmina kasdienybę.

Was motiviert Sie dazu, hart zu arbeiten?

Dirbti mane motyvuoja psichologo darbo unikalumas, naujos patirtys ir nenuspėjami iššūkiai.

Was ist das Wichtigste, um gesunde Beziehungen zu anderen zu pflegen?

Atvirumas ir pagarba.

Wie sollte man bei der Lösung eines Problems im Leben vorgehen?

Užduodant sau klausimus ir ieškant galimų atsakymų, o tai veiksmingiausia daryti kartu su psichologu. Mano įsitikinimu psichologo konsultacijos – tai erdvė, kurioje labiau įsisąmoninsite savo patirtį, suprasite kylančių sunkumų daugybinį priežastingumą, vyraujančių konfliktų prasmę, susikursite vysybiškesnį savęs ir pasaulio matymą, atrasite naujus veikimo ir reagavimo būdus, geriau suprasite elgesio motyvus. Tai galimybė lygiavertiškame ir nevertinančiame santykyje turėti korekcinę santykių patirtį, padėsiančią spręsti tarpasmeninius sunkumus, mokytis keisti savo netinkamus elgesio modelius, atpažinti savo poreikius.

Welches Buch sollte jeder lesen? Warum?

Kiekvienam rekomenduočiau perskaityti psichiatrės Dr. Gail Saltz knygą „Skirtingųjų galia“. Šioje knygoje autorė remiasi psichikos sutrikimus turinčių žmonių patirtimi ir nuosekliai aprašo psichikos sutrikimų ypatumus. Manau, kad ši knyga padės suprasti, jog smegenų ypatumai gali būti ne tik sunkumų, bet ir produktyvumo kilmės priežastimi.