psychologist image

Deimantas Zinkevičius

Lietuvių

Problems

Depression

Mood swings

Personality Disorder

Anxiety

Loneliness

Stress

Self-Esteem

What led you to become a psychologist?

Psichologo profesiją pasirinkau vedimas noro įgyti giluminį supratimą apie žmogų ir jo psichikoje vykstančius procesus. Be to, šioje profesijoje atsiverianti galimybė ne tik nagrinėti save, bet ir padėti kenčiančiam, tikiu, įprasmina kasdienybę.

What motivates you to work hard?

Dirbti mane motyvuoja psichologo darbo unikalumas, naujos patirtys ir nenuspėjami iššūkiai.

What is the most important thing for maintaining healthy relationships with others?

Atvirumas ir pagarba.

When solving a problem in life, how should it be approached?

Užduodant sau klausimus ir ieškant galimų atsakymų, o tai veiksmingiausia daryti kartu su psichologu. Mano įsitikinimu psichologo konsultacijos – tai erdvė, kurioje labiau įsisąmoninsite savo patirtį, suprasite kylančių sunkumų daugybinį priežastingumą, vyraujančių konfliktų prasmę, susikursite vysybiškesnį savęs ir pasaulio matymą, atrasite naujus veikimo ir reagavimo būdus, geriau suprasite elgesio motyvus. Tai galimybė lygiavertiškame ir nevertinančiame santykyje turėti korekcinę santykių patirtį, padėsiančią spręsti tarpasmeninius sunkumus, mokytis keisti savo netinkamus elgesio modelius, atpažinti savo poreikius.

What book should everyone read? Why?

Kiekvienam rekomenduočiau perskaityti psichiatrės Dr. Gail Saltz knygą „Skirtingųjų galia“. Šioje knygoje autorė remiasi psichikos sutrikimus turinčių žmonių patirtimi ir nuosekliai aprašo psichikos sutrikimų ypatumus. Manau, kad ši knyga padės suprasti, jog smegenų ypatumai gali būti ne tik sunkumų, bet ir produktyvumo kilmės priežastimi.