psychologist image

Deimantas Zinkevičius

Lietuvių

Problemos

Depresija

Nuotaikų kaita

Asmenybės sutrikimas

Nerimas

Vienišumas

Stresas

Savivertė ir pasitikėjimas savimi

Kodėl pasirinkai tapti psichologu?

Psichologo profesiją pasirinkau vedimas noro įgyti giluminį supratimą apie žmogų ir jo psichikoje vykstančius procesus. Be to, šioje profesijoje atsiverianti galimybė ne tik nagrinėti save, bet ir padėti kenčiančiam, tikiu, įprasmina kasdienybę.

Kas motyvuoja tave dirbti?

Dirbti mane motyvuoja psichologo darbo unikalumas, naujos patirtys ir nenuspėjami iššūkiai.

Koks yra svarbiausias dalykas palaikant sveikus santykius su aplinkiniais?

Atvirumas ir pagarba.

Kaip teisingai reiktų spręsti gyvenime kylančias problemas?

Užduodant sau klausimus ir ieškant galimų atsakymų, o tai veiksmingiausia daryti kartu su psichologu. Mano įsitikinimu psichologo konsultacijos – tai erdvė, kurioje labiau įsisąmoninsite savo patirtį, suprasite kylančių sunkumų daugybinį priežastingumą, vyraujančių konfliktų prasmę, susikursite vysybiškesnį savęs ir pasaulio matymą, atrasite naujus veikimo ir reagavimo būdus, geriau suprasite elgesio motyvus. Tai galimybė lygiavertiškame ir nevertinančiame santykyje turėti korekcinę santykių patirtį, padėsiančią spręsti tarpasmeninius sunkumus, mokytis keisti savo netinkamus elgesio modelius, atpažinti savo poreikius.

Kaip manai, kokią knygą turi perskaityti kiekvienas? Kodėl?

Kiekvienam rekomenduočiau perskaityti psichiatrės Dr. Gail Saltz knygą „Skirtingųjų galia“. Šioje knygoje autorė remiasi psichikos sutrikimus turinčių žmonių patirtimi ir nuosekliai aprašo psichikos sutrikimų ypatumus. Manau, kad ši knyga padės suprasti, jog smegenų ypatumai gali būti ne tik sunkumų, bet ir produktyvumo kilmės priežastimi.