Kuo skiriasi psichologas nuo psichoterapeuto?
Meetelp
2023/02/08
2 min skaitymo
Depresija
Bendravimo sunkumai
Priklausomybės
Santykių problemos
Psichologas ir psichoterapeutas - pagrindiniai panašumai
Psichologas ir psichoterapeutas yra psichikos sveikatos specialistai, kurie dirba su žmonėmis, siekdami spręsti psichologinius iššūkius ir skatinti emocinę gerovę. Tačiau tarp šių dviejų profesijų yra keletas skirtumų.
Psichologai yra psichikos sveikatos specialistai, turintys psichologijos magistro laipsnį. Tai reiškia, kad jie yra baigę aukštąjį žmogaus proto ir elgesio tyrimo kursą ir yra kvalifikuoti diagnozuoti ir gydyti psichikos sveikatos sutrikimus. Psichologai naudoja įvairius metodus, įskaitant psichologinius tyrimus ir terapinius metodus, kad padėtų žmonėms suprasti ir įveikti jų iššūkius.
O psichoterapeutas gilinasi į problemą, taikydamas tam tikro tipo terapiją asmenims, poroms, šeimoms ir grupėms. Skirtingai nei psichologai, psichoterapeutai papildomai mokosi pasirinktos psichoterapijos krypties kursą.
Abiejų profesijų atstovų pagrindinis tikslas - stiprinti psichikos sveikatą ir gerovę, be to, abu jie taiko įvairius metodus, kad padėtų žmonėms įveikti psichikos sveikatos problemas. Tiek psichologai, tiek psichoterapeutai privalo laikytis griežtų etikos gairių, kad užtikrintų kokybišką pagalbą savo klientams.
Kur atrasti geriausią psichologą ar psichoterapeutą?
Jei nesinori užtrukti valandų valandas ieškantis sau psichologo, kuriuo nenusiviltum, rekomenduojame išbandyti Meetelp. Ši platforma ne tik padės atrasti sau tinkamiausią psichikos specialistą bet ir lydės viso terapijos proceso metu.
Psichologas ir psichoterapeutas viename
Taip pat verta paminėti, kad kai kurie psichikos sveikatos specialistai gali būti įgiję ir psichologo, ir psichoterapeuto išsilavinimą bei kvalifikaciją. Tokiais atvejais asmuo gali teikti įvairias paslaugas, įskaitant psichologinį testavimą ir terapiją, kad padėtų klientams spręsti įvairias psichikos sveikatos problemas.
Kai kurie psichikos sveikatos specialistai gali būti papildomai mokomi ar sertifikuoti specializuotose srityse, pavyzdžiui, vaikų ir paauglių psichologijos ar teismo psichologijos. Tai gali padėti jiems teikti tikslingesnę ir labiau specializuotą priežiūrą klientams.
Apibendrinant galima teigti, kad nors tarp psichologų ir psichoterapeutų yra skirtumų, abiejų profesijų atstovai siekia padėti asmenims suprasti ir įveikti psichikos sveikatos problemas. Nesvarbu, ar ieškote psichologo, ar psichoterapeuto pagalbos, svarbu pasirinkti kvalifikuotą ir patyrusį specialistą, galintį suteikti paramą ir patarimus, kurių jums reikia, kad pagerintumėte savo psichikos sveikatą ir gerovę.
Skaitykite daugiau: https://www.healthcareers.nhs.uk/explore-roles/psychological-therapies/differences-between-psychology-psychiatry-and-psychotherapy
Skaityk toliau
Kaip įveikti vienišumo jausmą per šventes ir atrasti džiaugsmą
Meetelp
2023/12/17
Šiame straipsnyje gilinamės į vienišumo šaknis švenčių metu, siūlome sprendimus ir pabrėžiame, kaip tokios platformos kaip „Meetelp“ gali padėti.
„Movember”: kodėl vyrai nesiskuta lapkritį
Meetelp
2023/11/26
Baigiantis lapkričiui, skirkime akimirką pamąstyti apie ypatingą šį mėnesį vykstančią akciją – „Movember“.
Kaip veikia psichoterapija ir ko galima tikėtis?
Meetelp
2023/11/18
Daugeliui terapija tebėra paslaptinga sąvoka.